Попередження жорстокого поводження з дітьми

На жаль, сьогодні побутує думка, що проблеми жорстокого поводження в сім’ї  є внутрішньою проблемою цієї сім’ї і не потребує втручання суспільства. Але право на захист від насильства над собою, особливо в сім’ї, є одним із найголовніших прав громадян та дітей зокрема.

         15 листопада 2011 року Верховною Радою України прийнято Закон «Про попередження насильства в сім’ї», що свідчить про визнання  державою цієї проблеми, винесення її з розряду приватної проблеми родини на державний рівень.

         Насильство є фактором примусового контролю, який практикує одна людина над іншою.

         Основним факторами жорстокого поводження з дітьми є:

  • фізичне насильство – умисне нанесення одним членом сім’ї іншому члену сім’ї побоїв, тілесних ушкоджень, що може призвести або призвело до смерті постраждалого, порушення фізичного чи психічного здоров’я, нанесення шкоди його честі й гідності;
  • сексуальне насильство – протиправне посягання одного члена сім’ї на статеву  недоторканість іншого члена сім’ї, а також дії сексуального характеру по відношенню до неповнолітнього члена сім’ї;
  • психологічне насильство – насильство, пов’язане  з дією одного члена сім’ї шляхом словесних образ або погроз, переслідування, залякування, якими навмисно спричиняється нездатність захистити себе, невпевненість;
  • економічне насильство – умисне позбавлення одним членом сім’ї іншого члена сім’ї житла, їжі, одягу, та іншого майна чи коштів, на яке постраждалий має право.

Отже, дитина  потребує соціально-правового захисту. Ці права записані у таких документах ООН: «Про права людини», « Про права дитини», «Про ліквідацію всіх видів дискримінації проти жінок».

     Жорстоке поводження з дітьми, нехтування їхніми інтересами не лише завдає непоправної шкоди їх фізичному здоров’ю, але й тягне за собою важкі психічні та соціальні наслідки. У більшості дітей – жертв насильства – з’являються серйозні відхилення в психічному, фізичному розвитку, в емоційній сфері.

     Практика показує, що діти, а деколи й дорослі,  часто не знають, куди звернутися по допомогу.  В Україні існує національна «гаряча лінія» з питань запобігання насильству та захисту прав дітей: 0-800-500-33-5 (безкоштовно), 386 (з мобільного МТС, «Київстар» безкоштовно).

У  Лубнах можна звернутися:

  • Міськрайонне управління юстиції (в. Монастирська, 4а, т. 30-03),
  • Служба у справах дітей (в. Ярослава Мудрого, 33, т. 7-27-36),
  • Відділ кримінальної міліції у справах дітей (в. Монастирська, 4).

Не будьте байдужими до проявів насильства над неповнолітніми. Можливо, ваше втручання збереже комусь здоров’я, або навіть життя.

Категория: Мої статті | Добавил: valik (16.11.2015)
Просмотров: 595 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
close